Korošci pa bukve beremo – bralna značka za odrasle

Zaključna razmišljanja o branju za odrasle bomo udejanjili 31. maja 2021 – Vabilo.

V tem času srednje pomladi, ko je narava najlepša in najbogatejša, se bomo o izzivih korona časa, branja in literature pogovarjali z dr. Jano Makuc.

Do takrat ste bralci še vedno prijazno vabljeni k oddaji odrezka o končanem branju (v fizični ali v elektronski obliki).

V sezoni branja 2020/2021 obeležujemo 60. obletnico (Prežihove) bralne značke, ki sta jo na Prevaljah zasnovala pisatelj Leopold Suhodolčan in profesor Stanko Kotnik.

Bralne značke in druge bralne vzpodbude nas – bralce – povezujejo v bogato bralno družino.

Korošci pa bukve beremo je projekt koroških splošnih knjižnic in Slovenske študijske knjižnice v Celovcu.

Ob dnevu slovenskih splošnih knjižnic (20. november) tradicionalno vstopamo v novo sezono bralne značke za odrasle, ki jo bomo sklenili naslednje leto ob svetovnem dnevu knjige (23. april).

Iz priporočenega spiska izberemo in preberemo 5 knjig, nagradni odrezek oddamo v knjižnici ali po elektronski pošti.

Vsebuje tudi naslove za lahko branje.

Pokukajte v seznam, gotovo boste našli kaj za svojo dušo!

Želimo vam veliko bralnega ognja!

Svoje podatke za bralno značko za odrasle lahko oddate tudi preko spletnega obrazca.

Zgibanka Korošci pa bukve beremo

Informacije: