Korošci pa bukve beremo – bralna značka za odrasle

Bralna značka za odrasle Korošci pa bukve beremo zaznamuje novo sezono z novim bralnim izzivom.

Vabimo vas, da se povzpnete na bralni Olimp.

Kako? Pokukajte v knjižnico in se pridružite bralno–gibalnemu izzivu!

Korošci pa bukve beremo je projekt koroških splošnih knjižnic in Slovenske študijske knjižnice v Celovcu.

Ob dnevu slovenskih splošnih knjižnic (20. novembra) se tradicionalno “lotimo branja” za bralno značko za odrasle, bralno sezono pa zaključimo naslednje leto ob svetovnem dnevu knjige (23. aprila).

O prebranem najbolje premišljujemo med hojo, v tihem dialogu s samim seboj. Telesno gibanje, miselni tok, ustvarjalno delo, počutje in razpoloženje so tesno povezani. Hoja je koristna pomoč in spodbuda pri veliko stvareh, zato se po vsaki prebrani knjigi odpravimo na sprehod – hodimo po mestnih ulicah, gozdnih poteh, skozi zgodbo in sebe. Svojim mislim omogočimo angažirano tavanje in vzemimo ta šopek besed za popotno palico.

Vabimo vas, da se povzpnete na bralni Olimp.

Kako? Pokukajte v knjižnico in se pridružite bralno–gibalnemu izzivu!

Vsebuje tudi naslove za lahko branje.

Svoje podatke za bralno značko za odrasle lahko oddate tudi preko spletnega obrazca.

Zaključna razmišljanja o branju za odrasle bomo udejanjili 31. maja 2021 – Vabilo.

V tem času srednje pomladi, ko je narava najlepša in najbogatejša, se bomo o izzivih korona časa, branja in literature pogovarjali z dr. Jano Makuc.

Do takrat ste bralci še vedno prijazno vabljeni k oddaji odrezka o končanem branju (v fizični ali v elektronski obliki).

V sezoni branja 2020/2021 obeležujemo 60. obletnico (Prežihove) bralne značke, ki sta jo na Prevaljah zasnovala pisatelj Leopold Suhodolčan in profesor Stanko Kotnik.

Bralne značke in druge bralne vzpodbude nas – bralce – povezujejo v bogato bralno družino.

Ob dnevu slovenskih splošnih knjižnic (20. november) tradicionalno vstopamo v novo sezono bralne značke za odrasle, ki jo bomo sklenili naslednje leto ob svetovnem dnevu knjige (23. april).

Iz priporočenega spiska izberemo in preberemo 5 knjig, nagradni odrezek oddamo v knjižnici ali po elektronski pošti.

Vsebuje tudi naslove za lahko branje.

Pokukajte v seznam, gotovo boste našli kaj za svojo dušo!

Želimo vam veliko bralnega ognja!

Zgibanka Korošci pa bukve beremo

Informacije: