Bodi kul, beri ful – branje za mlade

Bralna sezona 2022/2023 projekta območnosti Bodi kul, beri ful prinaša nov bralni izziv – sodelujoče naprošamo, da iz izbrane knjižne trojice izpišete tri kulske citate.

Želimo vam ful bralnih užitkov!

Bodi kul beri ful_2022_2023

Kdaj?

Bralno sezono začenjamo v Tednu otroka (3.-9. oktober), v katerem otroke in mlade po vsej Slovenjii še posebei spodbujamo k ustvarjalnemu in kritičnemu razmišljanju, razvijanju domišljije in igrivosti.

Končali jo bomo 23. aprila, ob svetovnem dnevu knjige.

Zaključna prireditev s podelitvijo priznanj bo maja 2023.

Kdo?

Mladi od 13. do 18. leta.

Kje?

V Koroški osrednji knjižnici dr. Franca Sušnika Ravne na Koroškem in njenih enotah, Knjižnici Ksaverja Meška Slovenj Gradec, Knjižnici Dravograd, Knjižnici Radlje ob Dravi, v osnovnošolskih in srednješolskih knjižnicah na Koroškem ter v Slovenski študijski knjižnici v Celovcu.

Kako?

Preberite najmanj tri knjige s priporočilnega seznama. V to knjižico navedite osnovne podatke. Izberite kratek odlomek/citat iz knjige, ki vam je bil res kul, in ga zapišite. Podajte oceno knjige in po želji še vašo kritiko.

Zatorej: bodi kul, beri ful in uživaj na knjižnem potovanju po svetovih znanja in domišljije.

knjiga za sladokusceprijetno branjeizguba časa

Priporočilni seznam gradiva najdete:

Romani, zbirke kratkih zgodb

Pesmi

Stripi

Poučno branje

Zgibanka Bodi kul, beri ful s priporočilnim seznamom

Informacije:

Manja Miklavc