RAZSTAVA IZ SLIKARJEVE MALHE ALOJZA KREVHA

V sredo, 5. oktobra, smo v razstavišču Koroške osrednje knjižnice odprli razstavo Iz slikarjeve malhe koroškega slikarja in kiparja samouka, Prevaljčana Alojza Krevha – Luigija. Njegova likovna dela odlikuje izjemna slikovitost in ujetost v njegov svet Koroške. Z nami deli zgodbe, ki so tudi naše zgodbe. V prepletu svetlobe, barv, raznolikih motivov in izbranih likovnih tehnik iz njegovih del odseva ljubezen do živali, ljudi, kmečkih opravil itd. Razstava Alojza Krevha, člana Kulturnega društva Karinta in Kulturnega društva koroških likovnikov, bo na ogled do konca oktobra. Zbrane sta na prireditvi pozdravila Aljaž Verhovnik, podžupan Občine Ravne na Koroškem, in Jože Prednik, predsednik Društva upokojencev (DU) Ravne na Koroškem. Nastopil je tudi ženski pevski zbor DU Ravne na Koroškem.

Foto: Timotej Žvikart