ODKRITI SPOMIN: RAVNE NEKOČ IN DANES

Jubilejno 70. leto imenovanja mesta Ravne na Koroškem se izteka. Da zaokrožimo zgodbo nastajanja mesta ‘pod to goro’, prirejamo večer spominov in zgodb, vaših zgodb.

Kot kuliso večeru bomo ponovno postavili lanskoletno domoznansko razstavo ‘Pod to goro raste naše novo mesto’. Na njej smo združili fototeki Koroške osrednje knjižnice in Koroškega pokrajinskega muzeja, Muzeja  Ravne. Verjamemo, da se dragoceni fotografski biseri skrivajo tudi v vaših družinskih arhivih, da je v spominu ohranjenih mnogo drobnih zgodb, anekdot in podob mesta.

Povabljeni na sproščen večer obujanja in zbiranja spominov na Ravne nekoč in danes. Zanimive zgodbe bomo tudi zapisali in z njimi dopolnili digitalno zbirko na portalu Kamra.

Pridite pokramljat ob skodelici čaja ali kozarcu vina, prinesite s seboj kakšno fotografijo, delite z nami svoje spomine.