BEREM ZLAHKA – Odprtje kotička za prilagojeno gradivo

V okviru večpartnerskega projekta Čebela bere med v Koroški osrednji knjižnici kot referenčni knjižnici za ‘Lahko branje odpiramo nov prostor z gradivom, ki bo na voljo uporabnikom ranljivih ciljnih skupin. V njem bomo združili in posebej izpostavili knjižnično gradivo za bralce, ki zaradi različnih ovir potrebujejo besedila v prilagojeni obliki. Izbirali boste lahko leposlovne knjige z večjim tiskom, brskali med naborom zvočnih knjig, kot posebna skupina pa bo postavljeno gradivo, ki sodi v t.i. kategorijo lahkega branja. Lahko branje je namenjeno ljudem, ki trajno potrebujejo lahko berljive informacije in publikacije, ter bralcem, ki imajo slabše razvito veščino branja ali slabo poznajo jezik.