Poslovanje knjižnice

V skladu z veljavnimi ukrepi Vlade RS ste od 23. aprila vabljeni tudi v naše čitalnice: časopisno, referenčno in študijsko.

IZPOSOJA in VRAČILO GRADIVA V ČASU RAZGLAŠENE EPIDEMIJE

V skladu z ukrepi Vlade RS za preprečevanje okužb je število obiskovalcev v prostoru omejenoObvestilo o dovoljenem številu je nameščeno ob vhodu v knjižnico.

• ODPRTE so vse krajevne knjižnice Kotlje, Prevalje, Mežica, Črna na Koroškem in Žerjav ter Pionirska knjižnica Leopolda Suhodolčana in Koroška osrednja knjižnica.
  • ZAPRTE še vedno ostajajo izposojevališča LEŠE, STROJNSKA REKA, PODPECA, STROJNA.

• Uporaba čitalnic je ponovno omogočena.
  • Uporaba računalniških mest še ni mogoča.

• Prosimo vas, da upoštevate že vsa znana pravila obnašanja v času epidemije.

• Vabimo vas tudi, da še naprej uporabljate elektronske storitve knjižnice (Biblos, Audibook, elektronski viri).

VRAČILO IZPOSOJENEGA GRADIVA

Gradivo je še vedno za tri dni v karanteni. Čas v karanteni je izvzet iz zamudnine.

Vračanje gradiva v Koroški osrednji knjižnici in Pionirski knjižnici Leopolda Suhodolčana:

• GRADIVO VRAČATE V ZABOJNIK ZA VRAČANJE GRADIVA, ki se nahaja v predverju knjižnice na desni strani v steni.

Vračanje gradiva v enotah:

• Gradivo v enotah oddajte na za to označeno mesto.

PROSTO IZBIRANJE GRADIVA MED KNJIŽNIMI POLICAMI

• Ponovno je mogoče samostojno izbirati gradivo med knjižnimi policami.
    • Prosimo, upoštevajte omejitve števila oseb v knjižnici.

IZPOSOJA IN PREVZEM PREDHODNO NAROČENEGA GRADIVA

• Izposoja gradiva je še vedno možna tudi ob predhodnem naročilu.
    • Gradivo lahko ob navedbi številke članske izkaznice naročite:
    • Po naročilu gradiva je potrebno počakati na potrditev knjižnice, da je gradivo za vas pripravljeno.
    • Naročeno gradivo je potrebno prevzeti v najkrajšem možnem času.

DOSTAVA GRADIVA PO POŠTI

• Uporabnikom, ki ne morejo do knjižnice, lahko gradivo pošljemo po pošti. Strošek poštnine 2,5 € bo zaveden pri uporabniku in ga bo možno poravnati ob prvem obisku knjižnice.

BUKVARNA AJTA

Bukvarna Ajta ponovno odprta. Sprejemamo tudi darove, ki jih oddate v Koroški odrednji knjižnici dr. Franca Sušnika.

Hvala za razumevanje.

Ostanite zdravi!